Sıkça Sorulan Sorular

Küresel Dil nedir ?

“Küresel Dil”, farklı mekânlardaki öğrenci ve öğretmenin ses, görüntü ve doküman paylaşımı yapabildiği çağımızın en modern interaktif eğitim modelidir. Küresel Dil, internet üzerinde oluşturulan sanal sınıflarda yapılır.
Küresel Dil; öğrencilerin okul derslerindeki ve sınavlardaki başarısını artırmak için MEB’in müfredatına göre hazırlanmış eğitim materyallerinin, binlerce içeriğin ( konu anlatımı, çalışmalar, testler, videolar, belgesel, ödev yaprakları, deneyler, kitaplar vb. ) ve detaylı raporlamanın yer aldığı gelişmiş bir uzaktan eğitim platformudur.
Bu platformda oluşturulan sanal sınıflara giren öğrenciler, alanlarında uzman öğretmenler tarafından verilen “Canlı Dersler”e katılarak öğretmenlerine soru sorabilir ya da öğretmenlerinin sorduğu sorulara aynı şekilde cevap verebilir.

Küresel Dil Kimlere Yönelik?

Küresel Dil, ilkokul 3 ve 4. sınıf, ortaokul 5, 6, 7 ve 8. Sınıf,lise 9,10,11ve YGS-LYS öğrencilerine, hitap etmektedir. Küresel Dil da tüm eğitim materyalleri (Canlı dersler, video dersler, soru çözümü videoları, konu testleri, denemeler…) sınıflara göre düzenlenmiştir.

Küresel Dil Nasıl Kullanılır?

İnternet bağlantısı olan her yerden kullanıcı adı ve şifre girilerek kullanılır. Küresel Dil dan yararlanmak için internet bağlantısı olan bir bilgisayar yeterlidir. Küresel Dil herhangi bir bilgisayar kurulumu veya CD gerektirmez. Yapılması gereken tek şey, www.kureseldil.com adresine girerek üye olmaktır

Küresel Dil Ne Kazandırır?

Dünyanın neresinde olursanız olun internet bağlantınızın olduğu her yerden Küresel Dil’ e girip eğitim alabilirsiniz.Zamanınızı verimli bir şekilde kullanırsınız. Yolda, trafikte vakit kaybetmezsiniz.
Küresel Dilde 365 gün, 24 saat eğitim imkânına sahip olursunuz. Küresel Dil ile evinizin konforunda eğitim alırsınız. Canlı derslere katılarak ücretsiz eğitim materyallerine (video soru çözümleri, konu testleri) sahip olursunuz.
Etkili ve yetkin bir psikolojik danışma ve rehberlik hizmeti alırsınız.

Küresel Dil Öğrenciye Katkısı Nedir?

– Derste öğrendiklerini evde istedikleri kadar tekrar edebilirler.
– Sesli ve animasyonlu konu anlatımları, çalışmalar, çözümlü sorular, deneyler, belgeseller ve ödevler sayesinde konuyu daha iyi anlarlar.
– Binlerce soruluk testleri çözerek başarılarını artırabilir ve sınavlara hazırlanabilirler.
– Çalışmalarındaki başarı durumunu ayrıntılı şekilde raporlayabilirler.
– Öğretmenlerinin gönderdiği ödevlere, sınavlara ve dokümanlara ulaşabilirler.
– Türkiye genelinde yapılan ödüllü bilgi yarışmalarına katılabilirler.
– Derslerle ilgili en kapsamlı içeriğe en uygun fiyata sahip olabilirler.

Küresel Dil Ailelere Katkısı Nedir?

– Çocuğunuzun bilgisayar başında eğitici ve eğlenceli bir şekilde zaman geçirmesini sağlayarak onu zararlı sitelerden koruyabilirsiniz.
– Çocuğunuzun ne kadar çalıştığını görebilir, test ve sınavlardaki başarısını takip edebilirsiniz.
– Çocuğunuzun etkileşimli etkinlikler, ödüllü yarışmalar ve eğitsel oyunlarla derslerden kopmadan, eğlenerek öğrendiğini gözlemleyebilirsiniz.
– Çocuğunuzun öğretmenleriyle iletişim kurabilir, çocuğunuza onlar tarafından atanan ödev ve dokümanları takip edebilirsiniz.
– Çocuğunuzun istediği her yerde, istediği konuyu, istediği kadar tekrar etmesi sayesinde çocuğunuza daha etkili ve daha ekonomik öğretim imkânı sunabilirsiniz.

Küresel Dil'in Maliyeti Nedir?

Küresel Dil’de öğrencisiyseniz; ulaşım masrafınız yok demektir. Binlerce soruluk test ve deneme arşivinden ücretsiz olarak faydalanırsınız. Kitap giderlerini kapsayan harcamalardan tasarruf edersiniz. En önemlisi ise Küresel Dil ile zamanınızı daha verimli kullanırsınız. Ders dışı faaliyetlerinize zaman ayırma fırsatı bulursunuz. Kısacası Küresel Dil ile her açıdan tasarruf edersiniz.

Küresel Dil Öğretmenleri Kimlerdir?

Küresel Dil öğretmenleri, uzman eğitimcilerdir. Küresel Dil Öğretmenleri aynı zamanda uzaktan eğitim sistemlerine uygun eğitim materyalleri (Etkileşimli uygulamalar, konu pekiştirici animasyon anlatımları vb.) tasarlayan ve bu alanda tecrübe kazanmış “uzman” eğitimcilerdir.

>Top
Eğitim Materyallerine 7/24 Sınırsız Erişim Eğitim materyallerimiz, internet üzerinden 7/24 takip edebileceğiniz zengin dijital içeriklerden oluşur. İstediğiniz her zaman giriş yapabilir, konularınızı istediğiniz kadar tekrar edebilirsiniz.

Instagram

Instagram has returned invalid data.